Αννέτα Κυρίδου

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Αθλήτρια Κωπηλασίας

Γεννήθηκε στη Θεσσαλονίκη στις 30 Οκτωβρίου 1998 και διακρίνεται στο ολυμπιακό άθλημα της κωπηλασίας.

Οι σημαντικότερες διακρίσεις της:

2011:

  • 3η θέση στο 4X Junior B Beginner στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα
  • 3η θέση στο 1X Junior B σε Διεθνή Αγώνα στη Θεσσαλονίκη

2012:

  • 1η θέση στο 4X Junior B Beginner στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα
  • 2η θέση στο 4- Junior B σε Διεθνή Αγώνα στη Θεσσαλονίκη
  • 3η θέση στην κατηγορία 12-14 στο Κλειστό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας στην Ελλάδα

2013:

  • 2η θέση στο 4X Junior B Women και 3η θέση στο 2X Junior Women στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα
  • 1η θέση στο 4- Junior B Women και στο 4- Junior Women στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα
  • 1η θέση στο 2X Junior B, στο 4- Junior B, στο 1X Junior B και 3η θέση στο 2X Junior σε Διεθνή Αγώνα στη Θεσσαλονίκη
  • 1η θέση σε 4X Women Coastal Rowing αγώνα στη Θεσσαλονίκη

2014:

  • 2η θέση στο 2- Junior Women στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα
  • 1η θέση στο 2- Junior B Women και στο 4- Junior Women στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα
  • 1η θέση στο 1X Junior B, 2η θέση στο 2X Junior και 3η θέση στο 2X Junior B σε Διεθνή Αγώνα που διεξήχθη στη Σλοβενία
  • 1η θέση στο 4X Junior B και στο 2- Junior σε Διεθνή Αγώνα στη Θεσσαλονίκη
  • 12η θέση στο 2X Women στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα
  • 1η θέση στην 14-16 κατηγορία και στο double Junior B στο Κλειστό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας στην Κύπρο
  • 1η θέση στην 14-16 κατηγορία στο Κλειστό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας που διεξήχθη στην Ελλάδα, πραγματοποιώντας και ρεκόρ αγώνα

2015:

  • 6η θέση στο 4X Women – 23 στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που διεξήχθη στη Βουλγαρία
  • 1η θέση στο 2X Junior Women και στο 4X Junior στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα
  • 1η θέση στο 2- Senior Women, 4- Senior Women, 4- Junior Women, 8+ Senior Women και 2X Junior Women και 2η θέση στο 4X Junior Women στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα
  • 1η θέση στο Lee Valley Velopark Κλειστό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας

2016:

  • 2η θέση στο 2X Junior Women στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που διεξήχθη στην Ολλανδία
  • 2η θέση στο 2X Junior Women στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στη Λιθουανία
  • 1η θέση στο 2X Junior Women, 2X Women – 23, 2X Senior Women, 8+ Senior Women, 4Junior Women, 2η θέση στο 4X Junior Women και 3η θέση στο 4X Senior Women στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα
  • 1η θέση στο 2X Junior στον διεθνή αγώνα Piediluco “Paolo D’Aloja”
  • 5η θέση στο 4+ Women στο διεθνή αγώνα Head of the Charles στη Βοστόνη
  • 1η θέση στο 4+ Women και 3η θέση 8+Women στον διεθνή αγώνα Head of the Hooch στο Τεννεσί

2017:

  • 3η θέση στο 2X Women – 23 στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που διεξήχθη στη Βουλγαρία
  • 8η θέση στο 2X Women στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που διεξήχθη στην Φλόριντα
  • 8η θέση στο 2X Women στο Παγκόσμιο Κύπελλο που διεξήχθη στην Ελβετία
  • 2η θέση στο 4+ Women στον διεθνή αγώνα San Diego Crew Classic που διεξήχθη στην Καλιφόρνια
  • 3η θέση στο 4+ Women στο διεθνές πρωτάθλημα Big 12 Rowing που διεξήχθη στο Τεννεσί
  • 1η θέση στο 4X Women του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος Coastal Rowing
  • 3η θέση στο Open Women 500m και 4η θέση στο Open Women 2K του διεθνές πρωταθλήματος Lee Valley Velopark που διεξήχθη στο Λονδίνο

2018:

  • 4η θέση στο 2X Women – 23 του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος που διεξήχθη στην Πολωνία
  • 2η θέση στο 2X Women – 23 του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος που διεξήχθη στη Λευκορωσία
  • 9η θέση στο 4- Senior Women του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος στην Μεγάλη Βρετανία
  • 4η θέση στο 2X Women του Παγκόσμιου Κυπέλλου που διεξήχθη στην Αυστρία
  • 14η θέση στο 1X Women του Παγκόσμιου Κυπέλλου που διεξήχθη στη Σερβία • 1η θέση στο 4- Senior Women, 8- Senior Women, 4X Senior Women και 2η θέση στο 2X Senior Women και 2X Women -23 του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος
  • 1η θέση στο 1X Women και στο 2X Women σε Διεθνή Αγώνα στη Λιθουανία
  • 1η θέση στην κατηγορία -23 Women και στην κατηγορία 4team Women 2K στο Κλειστό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας